• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

GÖNÜLDEN KALBE

İnternet Sitemize Hoş Geldiniz

ŞEHİTLERİMİZ VE ÜLKEMİZ İÇİN DUA

ŞEHİTLERİMİZ VE ÜLKEMİZ İÇİN DUAاَلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ* وَالصَّلَاةُ وَالسَّلَامُ عَلَى رَسُولِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ اَجْمَعِينَ*
Hamd sana şükür sana. İman ettik buyruklarına. Ancak sana kulluk eder, yalnız senden yardım dileriz. Ulaştır bizi mutlu yoluna, ulaştır bizi Kur'an-ı Kerim'de buyurduğun nimet verdiklerinin yoluna;
وَمَن يُطِعِ اللّهَ وَالرَّسُولَ فَأُوْلَئِكَ مَعَ الَّذِينَ أَنْعَمَ اللّهُ عَلَيْهِم مِّنَ النَّبِيِّينَ وَالصِّدِّيقِينَ وَالشُّهَدَاء وَالصَّالِحِينَ وَحَسُنَ أُولَئِكَ رَفِيقًا
"Kim Allah’a ve Peygambere itaat ederse, işte onlar, Allah’ın kendilerine nimet verdiği peygamberlerle, sıddîklarla, şehidlerle ve iyi kimselerle birliktedirler. Bunlar ne güzel arkadaştır." Nisa, 69

Allah’ım! Biz yoktuk, sen var ettin, varlığından haberdar ettin. Aşkınla gönlümüzü bîkarar ettin. İnayetine sığındık kapına geldik, hidayetine sığındık lütfuna geldik. Kulluk edemedik affına geldik. Şaşırtma bizi doğruya ilet. Neşe’ni duyur, hakikati öğret. Sen duyurmazsan biz duyamayız, sen söyletmezsen biz söyleyemeyiz. Sen sevdirmezsen biz sevemeyiz.
Dünyada ölümsüzlüğün ifadesi olarak buyurduğun şerefe erenlerden olabilmeyi, olanları takdir edebilmeyi ve onların emanetlerini sahiplenebilmeyi bizlere de nasip eyle Allahım!
وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبيلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُون
"Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz." Bakara, 154

“Issız bir gecede karanlık bir vadide, vatan, millet, din, mukaddesat, barış ve huzur için can veren Mehmetçiklerimizi rahmetinle kucakla Allah'ım…”

Bugün gencecik bedenlerini vatanlarına siper eden, canlarını senin uğrunda feda eden, ruhunu sana armağan eden şehitlerimizin huzurundan sana yakarıyoruz. Ellerimizi boş çevirme Allah'ım. Issız bir gecede, karanlık bir vadide, vatan için, millet için, barış için, huzur için, din için, mukaddesat için can veren Mehmetçiklerimizi rahmetinle kucakla Allah'ım.

“Bütün acılara rağmen birlikte ve beraberlikte ısrar eden milletimize dayanma gücü lütfeyle Allah'ım…”
Dağlıca'dan gelen haberlerle Iğdırdan gelen haberle ve diğer yerlerden gelen haberlerle yürekleri dağlanan annelere, babalara, eşlere, evlatlara Sabr-ı Cemil ihsan eyle Allah'ım. Bütün acılara rağmen birlikte, beraberlikte ısrar eden milletimize dayanma gücü lütfeyle. Aziz milletimizi derin acılardan, ağır imtihanlardan muhafaza eyle. Yüce kitabında ‘şehitlere ölüler demeyin’ buyuruyorsun Allah'ım, şehitlerimizi peygamberlerle, şehitlerle, salihlerle birlikte haşreyle. Şehitlerimizi Bedir ve Uhud şehitleriyle, Çanakkale, Malazgirt, Sakarya şehitleriyle birlikte cennette buluştur. Peygamber Efendimiz, 'şehitlik makamı peygamberlikten sonraki en büyük makamdır' diye buyuruyor. Şehitlerimizi o yüce makamlara eriştir Allah'ım.
“Fitne ateşiyle bizi tutuşturmak isteyenlere karşı yekvücut olmayı, tek bilek olmayı milletçe hepimize nasip eyle Allah'ım…”

Birliğimize, dirliğimize göz dikenlere, izzetimize, şerefimize kurşun sıkanlara fırsat verme Allah’ım. Dinimizin, milletimizin bekasını sarsacak her türlü dahili harici fitnelerden fesatlardan milletimizi memleketimizi halas eyle Allah'ım. Tarih boyunca nice saldırıya mertçe yiğitçe karşı durmuş insanlarımıza bu cinayetler karşısında metanetli, ferasetli, soğukkanlı ve iradeli olmayı lütfeyle Allah'ım. Fitne ateşiyle bizi tutuşturmak isteyenlere karşı yekvücut olmayı, tek bilek olmayı milletçe hepimize nasip eyle Allah'ım.
“Kandırılmış, beyinleri yıkanmış, dağlara çıkmış kendi halkına ihanet ettiğini, kendi milletini vurduğunu fark etmeden eli silaha sarılmış bu insanları uyandır Allah’ım…”
Allah’ım, şehitlerimizin huzurunda ellerimizi açmış yalvarıyoruz. Kandırılmış, beyinleri yıkanmış, dağlara çıkmış kendi halkına ihanet ettiğini, kendi milletini vurduğunu fark etmeden eli silaha sarılmış bu insanları uyandır. Islah eyle. Islah olmayacaklarsa kahhar ismi celilinle kahreyle Allah'ım. Daha geç olmadan hakikati anlamalarını, yuvalarına dönmelerini halkları için hayırlı işler yapmalarını, şiddet, terör ve vahşeti bırakıp barışa ve huzura dönmelerini silahı bırakıp kaleme sarılmalarını nasip eyle Allah'ım.
“Bu ülkenin gençlerini dağlara kaçırarak kardeş katili yapan, eli kalem tutacak çocukların ellerine silahlar veren bu şiddet şebekelerini, sen kahhar ismi celilinle kahreyle Allah’ım…”

Bu ülkenin çocuklarını, gençlerini dağlara kaçırarak onları kardeş katili yapan, eli kalem tutacak çocukların ellerine silahlar veren bu şiddet şebekelerini, vahşet şebekelerini sen kahhar ismi celilinle kahreyle. Bu yavrularımızı hain emellerine alet etmek için vicdansızca kullanan, annelerinin bağrından kızlarını kaçıran, babalarının dizlerinden oğullarını koparan şer odaklarını sana havale ediyoruz Allah'ım. Onların tuzaklarını başlarına çevir. Sana inanan bu necip milletin ismetini hiçe sayanları sen kuvvet ve kudretinle onların üstesinden gel Allah'ım.
“Terör şebekelerinin milletimizin arasına sokmak istediği fitneden, her türlü şerden fesattan kardeşlik hukukunu çiğnemekten hepimizi milletçe muhafaza eyle Allah'ım…"
Terör şebekelerinin milletimizin arasına sokmak istediği fitneden, her türlü şerden fesattan kardeşlik hukukunu çiğnemekten hepimizi milletçe muhafaza eyle Allah'ım. Bütün acılara rağmen milletimizin hiçbir ferdini haktan, hukuktan, adaletten, merhametten bir saniye olsa ayırma Allah'ım. Bu milletin iradesini yok sayarak, bu millete tecavüz etmelerine milletin harimi ismetine mütecaviz olmalarına sen müsaade etme Allah'ım.
Batısıyla Doğusuyla, Kuzeyiyle, Güneyiyle, Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla dilleri, ırkları, renkleri ne olursa olsun; bütün mazlumların, mağdurların umut bağladığı ülkemize ve tarih boyunca canlarını veren bütün şehitlerimizin uğruna canlarını verdikleri yüce değerlere ihanet edenlerden eyleme Allah'ım. Şehitlerimizi senin rahmetine tevdi ediyoruz sen rahmetinle muamele eyle. Annelerine babalarına kardeşlerine ve bütün milletimize sabrı cemil ihsan eyle Allah’ım!
Ey mübarek vatan toprağı için canını veren şehit: Canından vazgeçtin, malından vazgeçtin, dünyadan vazgeçtin, fakat dininden-vatanından vazgeçmedin. Canını malını cennet karşılığında Allah’a ve milletine adadın. Allah’ın Kur’an’da müjdelediği başarıya, cennete nail oldun. Mahşer halkı akan kanlarınla ve yaralarınla seni tanıyacaklar. Senin şerefine şahitlik edecekler. Sen kucağını açmış bekleyen Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s.)’ in özel ilgisine muhatapsın. Çünkü sen bedrin arslanları gibi kısmetlisin. O şanlı şühedayı bedrin arslanları ile haşru cem eyle ya rabbi!

“Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor / Bir hilal uğruna ya rab ne güneşler batıyor”
Her kıtadan insanlar, İslama ve milletimize karşı savaşta tufan gibi, kum gibi kaynıyor. Gökler yere ölüm indiriyor. Metrekareye altı bin mermi düşüyor. Yerler göğe ölü püskürüyor. Kafa, göz, gövde, bacak, kol, çene, parmak, el-ayak savruluyor sırtlara vadilere. Fakat sen aldırmayıp gülüyorsun. Göğsünde gülleler söndürüyorsun. Şehit oluyorsun. Amma şeref ve namusunu çiğnetmiyorsun. Dünyanın en yürekli ve en kahraman askeri - ey şehit. Şükran sana, minnet sana, dualar sana, selam sana..
Ya İlahel Âlemin: vatan, millet, din ve devlet, bayrak ve şahadet sevgisinden bizleri ayırma. Şahadet ruhunu canlı tutmayı ve yeni nesil gençliğimize aşılamayı bu vatanın beka ve temadisi için elzem görmekteyiz. Bu manevi mirası şahadet ruhunu yüzyıllar - bin yıllar boyu yaşatmayı milletimize nasip eyle..
Ya İlahel Âlemin: dünya milletleri binlerce yıldır hep boğuştular, savaşlarda ölen milyarlarca insanın cansız bedenlerini kara topraklara gömdüler. Yaşanan acılar ve gözyaşlarından sonra şimdi barışı, sevgiyi ve huzuru arıyorlar. Necip milletimize ve bütün insanlık âlemine sulh ve barış ihsan eyle. Ülkemize ve ülkemiz insanlarına karanlık günler gösterme. Milletimizi memleketimizi harplerden, kanlı savaşlardan, toplu imha silahlarından, fitnelerden, fesatlardan, bela ve musibetlerden, her türlü düşman taarruz ve tasallutundan terör ve tefrika belasından muhafaza eyle. Dâhili ve harici düşmanlarımıza karşı bizleri daima duyarlı ve uyanık eyle ya rabbi..
Bizi sana layık kul eyle. Habibine layık ümmet eyle, Kur’an’a hadim millet eyle, Müslüman olarak yaşamayı, iman ile huzuruna varmayı cümlemize nasip eyle ya Rabbi!
Nefsimizi ve neslimizi ıslah eyle. Göz açıp kapayana kadar bile olsa, bizi bize ve bir başkasının eline bırakma, hıfz-ı emanına al ya Rabbi!
Evlatlarımızı İslam’a, Kur’an’a, hakka, hakikate, dine, diyanete, memleket ve milletimize hizmet edenlerden eyle.Hasta kullarına şifalar ver, dertli kullarına devalar ver, borçlu kullarına edalar ihsan eyle ya Rabbi!

Allah’ım! İslam’a ve Müslümanlara yardım eyle. Güvenlik güçlerimizi ve Ordularımızı karada, havada, denizde, her zaman ve her yerde daima muzaffer eyle. Birlik ve beraberliğimizi bozdurtma. Birlik ve beraberliğimize kastetmek isteyenlere fırsatlar verme ya Rabbi!
Görünür görünmez kazalardan, takat yetmez, akla hayale gelmez belalardan, memleketimizi, milletimizi ve bütün İslam âlemini lütfunla esirge ve muhafaza eyle ya Rabbi!

Sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed (sav)’in sevgi ve muhabbetini gönüllerimize rızık olarak bahşeyle. Bu sevgi ile yaşat, bu sevgi ile huzuruna al, bu sevgi ile peygamber (sav)’e vereceğin livaü’l-Hamd adlı sancağı altında böylece toplanmayı, arşın altında gölgelenmeyi, Kevser’inden içmeyi, hesabın kolaylıkla görülüp sıratı geçmeyi, cennetine girmeyi, cemalini görmeyi, Efendimiz (sav)’e yakınlık ve komşuluğu da cümlemize nasip eyle ya Rabbi!
Sana açılan eller hürmetine, seni anan diller hürmetine, arş-ı a’la hürmetine, ism-i a’zam hürmetine, Kâbe, zemzem ve ravza-i mutahhara hürmetine, âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz Muhammed (sav) hürmetine dualarımızı kabul eyle, hallerimizi ıslah eyle, işlerimizi asan eyle. Rahmetini ve bereketini esirgeme üstümüzden ya İlâhe’l-Alemîn! Şu mübarek saatte af olmadık hiçbir günahımızı bırakma. Kabul olmadık hiçbir duamızı bırakma, kabul eyle ya Rabbi!

Sevdir bize hep sevdiklerini, yerdir bize hep yerdiklerini, yar et bize hep erdirdiklerini. Sevdin de habibini kainata sevdirdin, sevdin de risâlet tacını giydirdin, makam-ı İbrahim’den, makam-ı mahmud’a erdirdin, server-i asfiya kıldın, hatem-i enbiya kıldın, Muhammed Mustafa kıldın. Salat-ü selam, tahıyyat-ı ikram, her türlü ihtiram, onun al-i ashabına ya Rab!
Tüm Emniyet güçlerimizi görünür görünmez belalardan özellikle terör fitnesinden muhafaza eyle, fitne çıkarmak isteyenlere fırsat verme ya Rab.. Biz dünyanın tüm imkanlarını harcasak bile asla kalplerimizi uzlaştıramayız. Kalpleri eviren çeviren sensin. Bizlerin kalplerimizi uzlaştır.. Gerçekten Sen mutlak güç, hüküm ve hikmet sahibisin sev ya rab.. Bizlerin yardımcısı ol. Bizi birbirimizden ayırma. Tüm felaketlerden Milletimizi muhafaza eyle. Devletimize dirlik, Milletimize birlik nasip eyle ya Rab..
Hayatlarının baharında, çiçekleri burnunda kan vererek, can vererek, etten ve kemikten kale kurarak ezanımızı, bayrağımızı, vatanımızı koruma uğruna can vererek huzuruna gelen kardeşlerimize makamların en yükseği olan şehitlik makamını lutfeyle ya Rab..
Şehitlerimize rahmet eyle, cennetle cemalinle onları şereflendir, bizlere de onların yolundan yürümeyi nasip eyle. Onları Sevgili Peygamberimize komşu eyle. Ülkemizi her türlü felâket ve musîbetlerden muhafaza eyle. Aziz milletimize kötü ve karanlık günler gösterme. Bizlere esaret hayatı yaşatma. Hürriyetimizi elimizden almak isteyenlere fırsat verme. Bu toprakları koruma görevini sürdüren güvenlik güçlerimize kolaylıklar ihsan eyle ya Rab..
Bizim günahlarımızı ve işlerimizdeki taşkınlıklarımızı bağışla. Ayaklarımızı dinin üzere sabit kıl. Kâfirler güruhuna karşı bize yardım et. Tüm Müslüman kardeşlerimize dünyanın her yerinde ihsan eyle ya Rab... İslam’a ve Müslümanlara yardım eyle, bize dünya ve ahirette iyilik ve güzellikler ihsan eyle ya Rab..
الصلاة والسلا م عليك يا رسول الله الصلاة والسلام عليك يا حبيب الله الصلاة والسلام عليك يا سيد الاولين والاخرين وسلام على المرسلين والحمد لله رب العالمين الفا تحة
7

(Hüseyin Karataş'tan alıntı)

 

ŞEHİTLERİMİZ VE ÜLKEMİZ İÇİN DUA

اَلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ* وَالصَّلَاةُ وَالسَّلَامُ عَلَى رَسُولِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ اَجْمَعِينَ*
Hamd sana şükür sana. İman ettik buyruklarına. Ancak sana kulluk eder, yalnız senden yardım dileriz. Ulaştır bizi mutlu yoluna, ulaştır bizi Kur'an-ı Kerim'de buyurduğun nimet verdiklerinin yoluna;
وَمَن يُطِعِ اللّهَ وَالرَّسُولَ فَأُوْلَئِكَ مَعَ الَّذِينَ أَنْعَمَ اللّهُ عَلَيْهِم مِّنَ النَّبِيِّينَ وَالصِّدِّيقِينَ وَالشُّهَدَاء وَالصَّالِحِينَ وَحَسُنَ أُولَئِكَ رَفِيقًا
"Kim Allah’a ve Peygambere itaat ederse, işte onlar, Allah’ın kendilerine nimet verdiği peygamberlerle, sıddîklarla, şehidlerle ve iyi kimselerle birliktedirler. Bunlar ne güzel arkadaştır." Nisa, 69

Allah’ım! Biz yoktuk, sen var ettin, varlığından haberdar ettin. Aşkınla gönlümüzü bîkarar ettin. İnayetine sığındık kapına geldik, hidayetine sığındık lütfuna geldik. Kulluk edemedik affına geldik. Şaşırtma bizi doğruya ilet. Neşe’ni duyur, hakikati öğret. Sen duyurmazsan biz duyamayız, sen söyletmezsen biz söyleyemeyiz. Sen sevdirmezsen biz sevemeyiz.
Dünyada ölümsüzlüğün ifadesi olarak buyurduğun şerefe erenlerden olabilmeyi, olanları takdir edebilmeyi ve onların emanetlerini sahiplenebilmeyi bizlere de nasip eyle Allahım!
وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبيلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُون
"Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz." Bakara, 154

“Issız bir gecede karanlık bir vadide, vatan, millet, din, mukaddesat, barış ve huzur için can veren Mehmetçiklerimizi rahmetinle kucakla Allah'ım…”

Bugün gencecik bedenlerini vatanlarına siper eden, canlarını senin uğrunda feda eden, ruhunu sana armağan eden şehitlerimizin huzurundan sana yakarıyoruz. Ellerimizi boş çevirme Allah'ım. Issız bir gecede, karanlık bir vadide, vatan için, millet için, barış için, huzur için, din için, mukaddesat için can veren Mehmetçiklerimizi rahmetinle kucakla Allah'ım.

“Bütün acılara rağmen birlikte ve beraberlikte ısrar eden milletimize dayanma gücü lütfeyle Allah'ım…”
Dağlıca'dan gelen haberlerle Iğdırdan gelen haberle ve diğer yerlerden gelen haberlerle yürekleri dağlanan annelere, babalara, eşlere, evlatlara Sabr-ı Cemil ihsan eyle Allah'ım. Bütün acılara rağmen birlikte, beraberlikte ısrar eden milletimize dayanma gücü lütfeyle. Aziz milletimizi derin acılardan, ağır imtihanlardan muhafaza eyle. Yüce kitabında ‘şehitlere ölüler demeyin’ buyuruyorsun Allah'ım, şehitlerimizi peygamberlerle, şehitlerle, salihlerle birlikte haşreyle. Şehitlerimizi Bedir ve Uhud şehitleriyle, Çanakkale, Malazgirt, Sakarya şehitleriyle birlikte cennette buluştur. Peygamber Efendimiz, 'şehitlik makamı peygamberlikten sonraki en büyük makamdır' diye buyuruyor. Şehitlerimizi o yüce makamlara eriştir Allah'ım.
“Fitne ateşiyle bizi tutuşturmak isteyenlere karşı yekvücut olmayı, tek bilek olmayı milletçe hepimize nasip eyle Allah'ım…”

Birliğimize, dirliğimize göz dikenlere, izzetimize, şerefimize kurşun sıkanlara fırsat verme Allah’ım. Dinimizin, milletimizin bekasını sarsacak her türlü dahili harici fitnelerden fesatlardan milletimizi memleketimizi halas eyle Allah'ım. Tarih boyunca nice saldırıya mertçe yiğitçe karşı durmuş insanlarımıza bu cinayetler karşısında metanetli, ferasetli, soğukkanlı ve iradeli olmayı lütfeyle Allah'ım. Fitne ateşiyle bizi tutuşturmak isteyenlere karşı yekvücut olmayı, tek bilek olmayı milletçe hepimize nasip eyle Allah'ım.
“Kandırılmış, beyinleri yıkanmış, dağlara çıkmış kendi halkına ihanet ettiğini, kendi milletini vurduğunu fark etmeden eli silaha sarılmış bu insanları uyandır Allah’ım…”
Allah’ım, şehitlerimizin huzurunda ellerimizi açmış yalvarıyoruz. Kandırılmış, beyinleri yıkanmış, dağlara çıkmış kendi halkına ihanet ettiğini, kendi milletini vurduğunu fark etmeden eli silaha sarılmış bu insanları uyandır. Islah eyle. Islah olmayacaklarsa kahhar ismi celilinle kahreyle Allah'ım. Daha geç olmadan hakikati anlamalarını, yuvalarına dönmelerini halkları için hayırlı işler yapmalarını, şiddet, terör ve vahşeti bırakıp barışa ve huzura dönmelerini silahı bırakıp kaleme sarılmalarını nasip eyle Allah'ım.
“Bu ülkenin gençlerini dağlara kaçırarak kardeş katili yapan, eli kalem tutacak çocukların ellerine silahlar veren bu şiddet şebekelerini, sen kahhar ismi celilinle kahreyle Allah’ım…”

Bu ülkenin çocuklarını, gençlerini dağlara kaçırarak onları kardeş katili yapan, eli kalem tutacak çocukların ellerine silahlar veren bu şiddet şebekelerini, vahşet şebekelerini sen kahhar ismi celilinle kahreyle. Bu yavrularımızı hain emellerine alet etmek için vicdansızca kullanan, annelerinin bağrından kızlarını kaçıran, babalarının dizlerinden oğullarını koparan şer odaklarını sana havale ediyoruz Allah'ım. Onların tuzaklarını başlarına çevir. Sana inanan bu necip milletin ismetini hiçe sayanları sen kuvvet ve kudretinle onların üstesinden gel Allah'ım.
“Terör şebekelerinin milletimizin arasına sokmak istediği fitneden, her türlü şerden fesattan kardeşlik hukukunu çiğnemekten hepimizi milletçe muhafaza eyle Allah'ım…"
Terör şebekelerinin milletimizin arasına sokmak istediği fitneden, her türlü şerden fesattan kardeşlik hukukunu çiğnemekten hepimizi milletçe muhafaza eyle Allah'ım. Bütün acılara rağmen milletimizin hiçbir ferdini haktan, hukuktan, adaletten, merhametten bir saniye olsa ayırma Allah'ım. Bu milletin iradesini yok sayarak, bu millete tecavüz etmelerine milletin harimi ismetine mütecaviz olmalarına sen müsaade etme Allah'ım.
Batısıyla Doğusuyla, Kuzeyiyle, Güneyiyle, Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla dilleri, ırkları, renkleri ne olursa olsun; bütün mazlumların, mağdurların umut bağladığı ülkemize ve tarih boyunca canlarını veren bütün şehitlerimizin uğruna canlarını verdikleri yüce değerlere ihanet edenlerden eyleme Allah'ım. Şehitlerimizi senin rahmetine tevdi ediyoruz sen rahmetinle muamele eyle. Annelerine babalarına kardeşlerine ve bütün milletimize sabrı cemil ihsan eyle Allah’ım!
Ey mübarek vatan toprağı için canını veren şehit: Canından vazgeçtin, malından vazgeçtin, dünyadan vazgeçtin, fakat dininden-vatanından vazgeçmedin. Canını malını cennet karşılığında Allah’a ve milletine adadın. Allah’ın Kur’an’da müjdelediği başarıya, cennete nail oldun. Mahşer halkı akan kanlarınla ve yaralarınla seni tanıyacaklar. Senin şerefine şahitlik edecekler. Sen kucağını açmış bekleyen Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s.)’ in özel ilgisine muhatapsın. Çünkü sen bedrin arslanları gibi kısmetlisin. O şanlı şühedayı bedrin arslanları ile haşru cem eyle ya rabbi!

“Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor / Bir hilal uğruna ya rab ne güneşler batıyor”
Her kıtadan insanlar, İslama ve milletimize karşı savaşta tufan gibi, kum gibi kaynıyor. Gökler yere ölüm indiriyor. Metrekareye altı bin mermi düşüyor. Yerler göğe ölü püskürüyor. Kafa, göz, gövde, bacak, kol, çene, parmak, el-ayak savruluyor sırtlara vadilere. Fakat sen aldırmayıp gülüyorsun. Göğsünde gülleler söndürüyorsun. Şehit oluyorsun. Amma şeref ve namusunu çiğnetmiyorsun. Dünyanın en yürekli ve en kahraman askeri - ey şehit. Şükran sana, minnet sana, dualar sana, selam sana..
Ya İlahel Âlemin: vatan, millet, din ve devlet, bayrak ve şahadet sevgisinden bizleri ayırma. Şahadet ruhunu canlı tutmayı ve yeni nesil gençliğimize aşılamayı bu vatanın beka ve temadisi için elzem görmekteyiz. Bu manevi mirası şahadet ruhunu yüzyıllar - bin yıllar boyu yaşatmayı milletimize nasip eyle..
Ya İlahel Âlemin: dünya milletleri binlerce yıldır hep boğuştular, savaşlarda ölen milyarlarca insanın cansız bedenlerini kara topraklara gömdüler. Yaşanan acılar ve gözyaşlarından sonra şimdi barışı, sevgiyi ve huzuru arıyorlar. Necip milletimize ve bütün insanlık âlemine sulh ve barış ihsan eyle. Ülkemize ve ülkemiz insanlarına karanlık günler gösterme. Milletimizi memleketimizi harplerden, kanlı savaşlardan, toplu imha silahlarından, fitnelerden, fesatlardan, bela ve musibetlerden, her türlü düşman taarruz ve tasallutundan terör ve tefrika belasından muhafaza eyle. Dâhili ve harici düşmanlarımıza karşı bizleri daima duyarlı ve uyanık eyle ya rabbi..
Bizi sana layık kul eyle. Habibine layık ümmet eyle, Kur’an’a hadim millet eyle, Müslüman olarak yaşamayı, iman ile huzuruna varmayı cümlemize nasip eyle ya Rabbi!
Nefsimizi ve neslimizi ıslah eyle. Göz açıp kapayana kadar bile olsa, bizi bize ve bir başkasının eline bırakma, hıfz-ı emanına al ya Rabbi!
Evlatlarımızı İslam’a, Kur’an’a, hakka, hakikate, dine, diyanete, memleket ve milletimize hizmet edenlerden eyle.Hasta kullarına şifalar ver, dertli kullarına devalar ver, borçlu kullarına edalar ihsan eyle ya Rabbi!

Allah’ım! İslam’a ve Müslümanlara yardım eyle. Güvenlik güçlerimizi ve Ordularımızı karada, havada, denizde, her zaman ve her yerde daima muzaffer eyle. Birlik ve beraberliğimizi bozdurtma. Birlik ve beraberliğimize kastetmek isteyenlere fırsatlar verme ya Rabbi!
Görünür görünmez kazalardan, takat yetmez, akla hayale gelmez belalardan, memleketimizi, milletimizi ve bütün İslam âlemini lütfunla esirge ve muhafaza eyle ya Rabbi!

Sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed (sav)’in sevgi ve muhabbetini gönüllerimize rızık olarak bahşeyle. Bu sevgi ile yaşat, bu sevgi ile huzuruna al, bu sevgi ile peygamber (sav)’e vereceğin livaü’l-Hamd adlı sancağı altında böylece toplanmayı, arşın altında gölgelenmeyi, Kevser’inden içmeyi, hesabın kolaylıkla görülüp sıratı geçmeyi, cennetine girmeyi, cemalini görmeyi, Efendimiz (sav)’e yakınlık ve komşuluğu da cümlemize nasip eyle ya Rabbi!
Sana açılan eller hürmetine, seni anan diller hürmetine, arş-ı a’la hürmetine, ism-i a’zam hürmetine, Kâbe, zemzem ve ravza-i mutahhara hürmetine, âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz Muhammed (sav) hürmetine dualarımızı kabul eyle, hallerimizi ıslah eyle, işlerimizi asan eyle. Rahmetini ve bereketini esirgeme üstümüzden ya İlâhe’l-Alemîn! Şu mübarek saatte af olmadık hiçbir günahımızı bırakma. Kabul olmadık hiçbir duamızı bırakma, kabul eyle ya Rabbi!

Sevdir bize hep sevdiklerini, yerdir bize hep yerdiklerini, yar et bize hep erdirdiklerini. Sevdin de habibini kainata sevdirdin, sevdin de risâlet tacını giydirdin, makam-ı İbrahim’den, makam-ı mahmud’a erdirdin, server-i asfiya kıldın, hatem-i enbiya kıldın, Muhammed Mustafa kıldın. Salat-ü selam, tahıyyat-ı ikram, her türlü ihtiram, onun al-i ashabına ya Rab!
Tüm Emniyet güçlerimizi görünür görünmez belalardan özellikle terör fitnesinden muhafaza eyle, fitne çıkarmak isteyenlere fırsat verme ya Rab.. Biz dünyanın tüm imkanlarını harcasak bile asla kalplerimizi uzlaştıramayız. Kalpleri eviren çeviren sensin. Bizlerin kalplerimizi uzlaştır.. Gerçekten Sen mutlak güç, hüküm ve hikmet sahibisin sev ya rab.. Bizlerin yardımcısı ol. Bizi birbirimizden ayırma. Tüm felaketlerden Milletimizi muhafaza eyle. Devletimize dirlik, Milletimize birlik nasip eyle ya Rab..
Hayatlarının baharında, çiçekleri burnunda kan vererek, can vererek, etten ve kemikten kale kurarak ezanımızı, bayrağımızı, vatanımızı koruma uğruna can vererek huzuruna gelen kardeşlerimize makamların en yükseği olan şehitlik makamını lutfeyle ya Rab..
Şehitlerimize rahmet eyle, cennetle cemalinle onları şereflendir, bizlere de onların yolundan yürümeyi nasip eyle. Onları Sevgili Peygamberimize komşu eyle. Ülkemizi her türlü felâket ve musîbetlerden muhafaza eyle. Aziz milletimize kötü ve karanlık günler gösterme. Bizlere esaret hayatı yaşatma. Hürriyetimizi elimizden almak isteyenlere fırsat verme. Bu toprakları koruma görevini sürdüren güvenlik güçlerimize kolaylıklar ihsan eyle ya Rab..
Bizim günahlarımızı ve işlerimizdeki taşkınlıklarımızı bağışla. Ayaklarımızı dinin üzere sabit kıl. Kâfirler güruhuna karşı bize yardım et. Tüm Müslüman kardeşlerimize dünyanın her yerinde ihsan eyle ya Rab... İslam’a ve Müslümanlara yardım eyle, bize dünya ve ahirette iyilik ve güzellikler ihsan eyle ya Rab..
الصلاة والسلا م عليك يا رسول الله الصلاة والسلام عليك يا حبيب الله الصلاة والسلام عليك يا سيد الاولين والاخرين وسلام على المرسلين والحمد لله رب العالمين الفا تحة
7

(Hüseyin Karataş'tan alıntı)

 


Yorumlar - Yorum Yaz
ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam55
Toplam Ziyaret77770
SEÇME YAZILAR