• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

GÖNÜLDEN KALBE

İnternet Sitemize Hoş Geldiniz

KIRK YEDİ SENELİK ÖMÜR!.

 

                     KIRK YEDİ SENELİK ÖMÜR

         AZİZ KARDEŞLERİM!

           Bugün yüce Rabbimin haşr süresi 18. Ayeti kerimesin deki ‘ Ey iman edenler! Allah’tan korkun ve herkes, yarına ne hazırladığına baksın. Allah’tan korkun, çünkü Allah yaptıklarınızdan haberdardır.’ Ve sevgili Peygamber efendimizin ‘ Hesaba çekilmeden önce kendinizi hesaba çekin’ emirleri gereğince kendimi birkaç konuda küçük bir hesaba çekeceğim. Arzu ederseniz sizde takıp ediniz.

        Hem nasıl çekmeyeyim ki o gün (yani kıyamet günü) yanımda kimse olmayacak ne beni dünyaya getiren bakım büyüten anne ve babam, ne bir yastığa baş koyduğum hayatımı paylaştığım eşim, ne bakıp büyüttüğüm koruyup kolladığım evlatlarım, ne de canım gibi sevdiğim dostlarım yanımda olmayacak. Sadece ben (iyi veya kötü yaptıklarımla) rabbimin huzurunda olacağım. Bu gerçeği yüce rabbimiz Abese süresi 34-42 ayeti kerimelerinde şöyle beyan ediyor.

‘ İşte  o gün kişi kardeşinden, annesinden, babasından, eşinden ve çocuklarından kaçar.

O gün herkesin kendine yetip artacak bir derdi vardır.

O gün bir takım yüzler parlak, güleç ve sevinçlidir.

Yine o gün bir takım yüzleri de keder bürümüş, hüzünden kapkara kesilmiştir. İşte bunlar kafirlerdir günahkarlardır.’

       AZİZ KARDEŞLERİM!

  Ben şuanda kırk yedi yaşındayım. On iki senesi çocukluk dönemi geriye kaldı otuz beş sene. Yüce Rabbim imandan sonra en büyük ibadet olarak namazı emretti. Günde beş defa beni  tekmil vermek ve görüşmek üzere huzuruna çağırıyor. Bende sabah veya akşam bir  emre icabet etmesem ve tembellik etsem. Bu

Günde:                  5-1

Ayda:                150- 30

Yılda:                1.800- 360

35 senede: 63000- 12600.

      Şu aciz ben sadece namazda Rabbim emrettiği halde günde bir defa olmak üzere ömrümde on iki bin altı yüz defa rabbimin emrini yerine getirmemişim. Ne olur benim halim, bu aymazlıkla nasıl çıkarım Rabbimin huzuruna tövbe ya Rabbi. Düşünüyorum da bir işyerinde çalışsam ve bir ayda amirimin verdiği görevi, emri, direktifi otuz defa yerine getirmesem amirim ne yapar bu işte beni tutar mı acaba???

 KARDEŞLERİM!

  Şöyle düşünsem ne içkim var, ne kumarım var, ne gayri meşru bir yolum var, ne olacak bir sigara içsem diyerek  Rabbimin bana emanet ettiği vücuduma 4.000 çeşit zararı olan sigaradan günde bir paket sigara içsem ne eder?

 Günde :          10

Ayda :            300

Yılda :          3.600

35 yılda: 126.000

    Ne yapılamaz bu yüz yirmi altı bin lirayla ne eksikler giderilir, ne hizmetler yapılır ben ise onu havaya üflüyorum yazık bana.

   KARDEŞLERİM!

       Rabbimin bizlere uygulayalım diye gönderdiği kur’anı kerim de yüzlerce ayeti kerimede infak’tan bahsederken ben her gün bir lira infak etsem;

Günde :       1

Ayda :        30

Yılda :        365

35 yılda : 12.775 lira eder.

          Dünyada milyonlarca din kardeşim açlıktan ölürken ben günde bir lira infak edemiyorsam ne derim Rabbime ne olur halim onun huzurunda.

   KARDEŞLERİM!

       Rabbim zamana yemin ederek onun ne kadar önemli olduğunu vurgularken benim bunca yıllarım geldi geçti boşuna, eğer ben her gün üç sayfa kitap okusaydım;

Günde :       3

Ayda :       90

Yılda :  1.080

35 yılda : 37.800 sayfa kitap okumuş olurdum.

       Alim olurdum be kardeşim. Vah boş geçen günlerime!!!

   KARDEŞLERİM!

          Benim amelimde bir eksiklik yok elhamdülillah desem fakat Allah için yapmam gereken bu amellerime gösteriş katarak riya hastalığıyla onları mahvetmiş olsam veyahut başkalarının gıybetini dedikodusunu yaparak, iftira atarak, hakkını yiyerek, bu amellerimi kıyamet günü onlara dağıtarak iflas etmiş olsam ne olur benim halim. Ne yaparım ben kıyamet günü? Kim yardım eder bana? Kim tutar elimden.

 YARDIM EYLE ALLAHIM

BİZİ BİZE BIRAKMA ALLAHIM

NEFSİMİZİN ŞERRİNDEN ŞEYTANIN TUZAĞINDAN MUHAFAZA EYLE ALLAHIM (AMİN…)

 

                              

ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam55
Toplam Ziyaret77770
SEÇME YAZILAR