• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

GÖNÜLDEN KALBE

İnternet Sitemize Hoş Geldiniz

DARBE TEŞEBBÜSÜ ve DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

CUMANIZ MÜBAREK OLSUN 29.07.2016

15.07.2016 DARBE TEŞEBBÜSÜ ve DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ


Devletin ve Milletin silahlarını yine devlet ve millete yönelten alçak yapının mensupları teröristler, milletimize büyük acılar yaşattılar. 
Yüce Rabbim bir daha bu acıları bu necip milletimize yaşatmasın.
Aşağıdaki yazımı daha önce çeşitli vesilelerle arzetmiştim. Önemli konuları ve yapılması gerekenleri dile getirmiştim. Devletimizin kılcal damarlarına kadar giren, adeta teslim alan bu yapı ve diğerlerinin dizayn edilmesine ve herşeyin yeniden ele alınmasına ihtiyaç olduğunu yazmıştım.
HER ŞEY YENİDEN ELE ALINMALI
Çağımız teknik ve medeniyyetin kaba maddeciliği, ahlâkî şahsiyetimizin gelişmesini sağlayan değerler ortamını bozmuştur. 
Bu mesele sosyal bir problem olarak ciddi ve tehlikeli boyutlara ulaşmıştır. Ve konuya tam cepheden bakmak insanî bir zarurettir. 
Toplumun sorumluluk duygusu içinde yaşayan ve yaşama çabası içinde olan kesimini sorumsuzlardan ayırmaya, bunlardan korumaya ve suçluları şiddetle cezalandırmaya mecburuz; manen sorumluluklarını hiç hissetmedikleri fenalık ve cinayetleri işleyenleri, korumaya devam edemeyiz. 
Toplum, kendi selâmeti için, ideâl şahsiyetini geliştirmeye engel olan tehlikeli unsurlardan korunmak ve kurtulmak zorundadır. 
Bu nasıl Yapılabilir? 
Elbette, daha büyük ve konforlu hapishaneler inşa ederek değil... 
Toplum sağlığı da daha büyük fennî ve modern hastahaneler kurmakla korunamaz. 
Ekonomik özgürlük, refah seyivesinin yükseltilmesi de tek başına çözüm yolu değildir. 
Belki bu saydıklarımın üçünün de bir arada geliştirilmesi lüzumludur. Fakat asıl mesele, sabırlı, fedakâr, sorumluluk duygusu gelişmiş, doğru ve dürüst insan yetiştirme mes'elesidir. 
İşte bunun ortamı yokediimiştir. Bu ortamın tekrar kurulabilmesi için, mevcut sosyal anlayış ve şartlarda büyük ve köklü değişiklikler yapılması zaruridir. 
Modern toplumun şimdiki yapısı öyle değiştirilmelidir ki, herkes görevi olmayan şeylere karışmamalı, gizli örgütler kurmamalı, hakkı olmayan şeye el uzatmamalı, medenî imkân ve maddi refahtan herkes içine sindire sindire faydalanabilmeli, her yerde insanlar huzur ve güven içinde olabilmelidirler. 
Bunun için ne yapılmalıdır? 
Okuldaki eğitim ve öğretimden, bunlara tezad teşkil eden sokaktaki değer yargılarına ve halkın yiyip içtiği, eğlence diye yapageldiği şeylere, kanunlara, edebiyat ve san'ata kadar her şey, yeni baştan ele alınarak gözden geçirilmelidir. Ne gerekiyorsa onun sür'atle yapılmasında asla tereddüt gösterilmemelidir. 
Artık felsefî sistemler, derin yapılanmalar, hissi hükümler ve bunlardan kaynaklanan değer yargıları bu zaruret karşısında yokedilmelidir. 
Zira medeniyetin asıl ve en yüksek gayesi insan şahsiyetinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesidir. 
İnsanın ahlâkî şahsiyetinin gelişmesini önlemekle kalmayıp kötü duyguları geliştiren günümüzün hukukî, sosyal, ekonomik, siyâsî, dinî ve ahlâkî bütün prensip ve telâkkilerinin yeniden ele alınarak gözden geçirilmesi; ihmâle gelmez insanî bir vazife olmuştur.

Bütün bunları dile getirdikten sonra bugün yapılacak olan girişimler hakkaniyet ve adalet içersinde, yerine getirilmeli, suçlular temizlenmeli ve din konusunda Diyanetin dışında bir anlayışa milletimiz değer vermemelidir. En iyi müslümanlık camiyi merkez alan, Kur;an ve sünnet ışığı altında yaşayan müslümanlıktır. Müslümanlar olarak artık din istismarcılarına kanmayalım. Diyanet yayınlarını alalım okuyalım, çocuklarımıza okutalım ve destekleyelim. Diğer dini gurup ve kuruluşlar da Diyanetin emrinde ve önderliğinde hizmetlerine devam etsinler. Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ hocamız ve ekibi sizleri kucaklıyor. Her zamankinden fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Hep birlikte inşaallah bu parelel yapının hakkından geleceğz.
Görünüşte Devleti, Yargıyı, Orduyu, kamuyu ve en önemli stratejik yerleri ele geçirmişler. İlk dergileri SIZINTI idi. Çıkardıkları günden beri her yere sızmışlar. Daha ne istiyordunuz? Düşmanın yapmadığını, yapamadığını yaptınız bu millete. Milletin silahlarıyla. İnşaallah bir daha tehlike olmayak şekilde tedbir alınır ve temizlenir.
Hayırlı Cumalar.
İsmail ZENGİN

ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam56
Toplam Ziyaret77522
SEÇME YAZILAR