• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

GÖNÜLDEN KALBE

İnternet Sitemize Hoş Geldiniz

ALDATILMAYALIM

CUMANIZ MÜBAREK OLSUN 22.07.2016
ALDATILMAYALIM


15 Temmuz 2016 gecesi, millet olarak fani dünyada çok çetin bir imtihandan geçirildiğimiz çok zorlu bir gece yaşadık. Dahili ve harici düşmanların , meş’um bir yapı eliyle milletimizin bağımsızlığına, birlik ve beraberliğine, ülkemizin demokrasisine karşı bir darbe teşebbüsünde bulunulduğuna şahit olduk.
Ancak Necip Milletimiz asil ve onurlu duruşu ile hukukun üstünlüğüne, evrensel ve demokratik değerlere olan inancını ve bağlılığını bir kez daha dünyaya ilan etti.
Fakat bu olay ile görüldü ki, kırk yıldır ülkemizde din görüntüsü altında fitne, fesat ve husumet tohumlarını ekenler, milletimize çok büyük zararlar verdi. Aklını, izanını, ruhunu başkalarının emrine verenler, en büyük ihaneti bir kez daha milletimize; hak, adalet ve merhamet dini olan İslam'a verdi.
Kur’ana kulak tıkayanlar, kendi nefislerine, heva ve heveslerine göre yapı kuranlar iyi kulak versinler ve şu ayetleri okusunlar:
“Ey Peygamber, ve ey peygambere inanan Mümin,
Hayatına çeki düzen vererek bir kanun üzerine seni memur ettik. İşte o kanuna,Kur’an’ın hükümlerine tabi ol.
Allah’ın kanunlarını bilmeyen veya bilgisinin gereğini yapmayan, arzu ve heveslerinin sanki bir din ve kanunmuş gibi peşinden koşanlara uyma.
Çünkü onlar, arzu ve heveslerine tabi olduğun takdirde, Allah’tan sana gelecek ceza ve azaptan seni hiçbir suretle kurtaramazlar.
Zalimler birbirlerinin dostudurlar, birbirlerine uyarlar. Allah kendi yasaklarından sakınanların dostudur. Casiye Suresi: 18-19”
İlahi hükümleri ihtiva eden din, ne Kant’ın hayat görüşü, ne Aristo’nun felsefesidir. Ne Marx’ın kurtarıcı formulü, ne falanca filancanın devrim ilkeleridir. Din tecrübi i,lim mahsülü de değildir.
Din Allah’ın kullarına yüklediği bir sorumluluktur. İnsanca, medenice yaşama düzenini sağlayacak ilahi kanunlardır.
Esasta değişmeyen teferruatta düşünme ve söyleme hürriyetinin hudutlarını kaldırmış, Allah kanunlarıdır.
“Ne önünde ne sonunda batıl yoktur. Her kelimesinde mutlak adalet ve insan yararı vardır. Çünkü Kur’an hüküm ve hikmet sahibi, çok övülen Allah tarafından indirilmedir. Fussılet suresi: 42”
“Millet olarak, Kur’an-ı Kerim’de ifade buyurulduğu gibi, kimsenin bizi Allah ile aldatmasına ( Fatır suresi :35) fırsat vermeyecek bir dikkat ve bilinç içerisinde olmamız icab eder. Zira bu dinin bir kitabı, bir Peygamberi ve o peygamberin bize bıraktığı muhteşem bir sünnet mirası ve örnek hayatı var. Ayrıca Allah’ın bize bahşettiği bir akıl ve kalbimiz var. İslam dini bugün doğmadı. 14 asırlık bir tecrübe ve ciddi bir medeniyet birikimi var. Bizim bunları görerek, kâinatı da doğru okuyarak dinimizi doğru öğrenmemiz ve doğru yaşamamız gerekir ki, birileri hem bizi hem de çoluk-çocuğumuzu Allah ile aldatmaya kalkışmasın, fitne ve fesada sebep olamasın.”

Allah’a gerçekten inananlar buna inanmalı, ilahi hükme tabi olmalıdırlar. Baksanıza Allahtan başkasına boyun eğenler darbeyle müminlerin kanını akıtırken, milli serveti mahvederken, Allah’a gönül verenler , Allah’tan başkasına boyun eğmeyen müslüman Türk milleti ve Muhammed ümmetinin ferdleri kahramanca birlik ve beraberlik içersinde darbeyi püskürttüler. 
Milletimizin onurlu duruşu sayesinde akamete uğratılan bu menfur olayda şehit düşen vatan evlatlarımıza Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı ve yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.
Allah, birlik ve beraberlikten ayırmasın. Ülkemizi, İslam Alemini ve bütün insanlığı her türlü kötülük, terör, darbe ve hain tuzaklardan muhafaza eylesin. Allah buna benzer acıları bir daha milletimize yaşatmasın.
Hayırlı Cumalar.
İsmail ZENGİN

ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret77467
SEÇME YAZILAR