• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

GÖNÜLDEN KALBE

İnternet Sitemize Hoş Geldiniz

Biz kur'an ile hayata bakamadık ki!

BİZ KURAN İLE HAYATA BAKAMADIK Kİ!

İnsan hidayet istikamet üzere yol çizmesi ve dünyayı imar ve inşa etmek üzere gönderildi. İmar ve inşa için de rehber bir kitap Kuran Kerim gönderildi. Kuran-ı Kerim mutluluğun huzurun kaynağıdır. İlahi yasa her şeyi tanzim ediyor lakin uyan ve uygulayan dünya Müslümanları arasında yok denecek kadar az olduğunu görüyoruz. Oysaki Kuran bizleri uyarıyor: «Gerçekten bu Kur'an en doğru olan yola götürür ve iyi işler yapan müminler için büyük bir mükâfat olduğunu ve ahirete inanmayanlar için elem dolu bir azap hazırladığımızı müjdeler.» (İsra 9-10)

Tüm Müslümanlar olarak bizler acaba Kuran ile mi hayatımızı yönetiyoruz ve yönlendiriyoruz..!

Kuran ile bakamadık kainata. Kuran güzel bakıştı!

Kuran ile bakamadık insana. Kuran kardeşçe bakıştı!

Kuran ile bakamadık dünyamıza. Kuran ibretli bakıştı!

Kuran ile bakamadık çevremize. Kuran koruyucu bakıştı!

Kuran ile bakamadık ticaretimiz. Kuran helal kazançlı hayata bakıştı!

Kuran ile bakamadık sosyal hayatımıza ve sanal sosyalliğimize. Kuran erdemli bakıştı!

Kuran ile bakamadık komşumuza akrabamıza ve arkadaşımıza. Kuran yakınlara sıla-i rahimle bakıştı!

Kuran ile bakamadık enfüsümüze, afakımıza, benliğimize ve kişiliğimize. Kuran kibirsiz, riyasız bakıştı!

Kuran ile bakamadık ailemize ve evimize. Kuran huzurlu yaşama bakıştı!

Kuran ile bakamadık işlerimize ve amellerimize. Kuran ihlaslı bakıştı!

Kuran, insanın genetiğinde var olan ve insana yön veren ilahi bir kitaptır. İnsanın yaşamı boyunca mutlu ve huzurlu yaşayabileceği her şeyi içinde cem eden bir kitaptır. Kuran hayatı terazide götürme ve denge yaşamını bulma kitabıdır.

Bu gün ise Kuran sanki ölülere inmiş gibi cuma akşamları okunan ve mevta mezara konunca başında okunan bir kitap haline gelmiştir.

Kuranı kimse anlamaz ve Kuran ulaşılmayacak kadar ulvi bir kitap haline gelerek evimizin baş köşesini süsleyen bir tablo halinde durur ve kızlarımızın özene bezene yaptıkları özel muhafaza ile muhafaza edilen süs eşyası muamelesi görür.

Kuran; toplumdan uzak ama ulvi noktaya hapsedilmiş ilahi vahiyden Allah'tan bize gelen şuan garip bir kitap Kuran-ı Kerim’imiz.

Biz ne zaman Kuran-ı Kerimimizi raftan indirip hayat ölçümüz haline getirebilirsek ve onunla amel edersek tüm dünya insanları ve tüm dünya Müslümanları huzur bulur. İnsanlık terörden, mutsuz aile yaşamından ve her türlü fuhşiyettan kurtularak Asr-ı Saadet yaşam alanı içine girmiş oluruz. Kuran-ı Kerimi hayat merkezimiz haline getirmekle huzurlu yaşama dönmüş oluruz. Adaletin ve Huzurlu yaşamanın temel kaynağı Kuran-ı Kerim'dir. KURAN-I KERİM’İN BAKIŞI BİR GÖZ ATALIM; «Allah,

sözün en güzelini; ayetleri, (güzellikte) birbirine benzeyen ve (hükümleri, öğütleri, kıssaları) tekrarlanan bir kitap olarak indirmiştir. Rablerinden korkanların derileri (vücutları) ondan dolayı gerginleşir. Sonra derileri de (vücutları da) kalpleri de Allah'ın zikrine karşı yumuşar. İşte bu Kur'an Allah'ın hidayet rehberidir. Onunla dilediğini doğru yola iletir. Allah, kimi saptırırsa artık onun için hiçbir yol gösterici yoktur.» (Zümer 23) «İşte sana da, emrimizle, bir ruh (kalpleri dirilten bir kitap) vahiy ettik. Sen kitap nedir, iman nedir bilmezdin. Fakat biz onu, kullarımızdan dilediğimizi, kendisiyle doğru yola eriştireceğimiz bir nur yaptık. Şüphesiz ki sen doğru bir yola iletiyorsun; göklerdeki ve yerdeki her şeyin sahibi olan Allah'ın yoluna. İyi bilin ki, bütün işler sonunda Allah'a döner.» (Şura 52-53)

EMİN YAVUZYİĞİT
UZMAN İAMA HATİP
Facebook : Muhammed emin yavuzyigit
Facebook grup: vaaz dosyaları


Yorumlar - Yorum Yaz
ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam59
Toplam Ziyaret77525
SEÇME YAZILAR